| OS | Android 14 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Product Dimensions | 16.32 x 0.8 x 7.57 cm; 300 g |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | RMX5070 |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| GPS | True |
| Special features | Dual SIM|Expandable Memory|Fast Charging Support |
| Other display features | Wireless |
| Resolution | 1080 x 2400 |
| Audio Jack | USB |
| Form factor | Bar |
| Colour | Comet Grey |
| Battery Power Rating | 6000 Milliamp Hours |
| Manufacturer | realme |
| Item Weight | 300 g |
Additional Information
| ASIN | B0F1THG9DB |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.2 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank |
|
| Date First Available | 18 March 2025 |
| Manufacturer | realme |
| Item Dimensions LxWxH | 16.3 x 0.8 x 7.6 Centimeters |
| Net Quantity | 1.0 count |
| Generic Name | Smart Phone |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.