| OS | ‎Android 15 |
|---|---|
| RAM | ‎64 GB |
| Product Dimensions | ‎16.7 x 7.7 x 0.8 cm; 201 g |
| Batteries | ‎2 12V batteries required. (included) |
| Item model number | ‎RMX5313 |
| Connectivity technologies | ‎USB, Wi-Fi |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎300% Ultra Volume |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎720 x 1600 |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Beach Gold |
| Battery Power Rating | ‎4500 |
| Phone Talk Time | ‎46.5 Hours |
| Whats in the box | ‎Phone Case, Power Adapter, SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Manufacturer | ‎Bhagwati Products Limited |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎201 g |
Additional Information
| ASIN | B0FG2NBVBN |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.2 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank |
|
| Date First Available | 19 July 2025 |
| Manufacturer | Bhagwati Products Limited, Fourth Floor of WTC one C, TZ-13A, IT Park, Sector-Techzone, Greater Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, 201308 |
| Packer | Bhagwati Products Limited |
| Importer | REALME MOBILE TELECOMMUNICATIONS (INDIA) PRIVATE LIMITED 3rd Floor, Tower-B, Building No.8, DLF Cyber City, Gurugram-122002, Haryana, India |
| Item Dimensions LxWxH | 16.7 x 7.7 x 0.8 Centimeters |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Smartphone |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.