| OS | ‎Android 15 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎16.4 x 7.5 x 0.7 cm; 177 g |
| Batteries | ‎1 A batteries required. (included) |
| Item model number | ‎LJ8K |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Infrared, USB, Wi-Fi |
| GPS | ‎False |
| Special features | ‎Ip64 Rating |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎1080 x 2436 |
| Form factor | ‎Touch |
| Colour | ‎Geek Black |
| Battery Power Rating | ‎5500 |
| Whats in the box | ‎Phone Case, Power Adapter, SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Manufacturer | ‎G Mobiles India |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎177 g |
Additional Information
| ASIN | B0F79BBKZ8 |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.3 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank |
|
| Date First Available | 2 May 2025 |
| Manufacturer | G Mobiles India, G Mobiles India |
| Packer | G-MOBILE DEVICES PRIVATE LIMITED Unit No. B 301, Third Floor, Tower B, Plot No.7, Sec-142, Noida, Uttar Pradesh Pin-201301 |
| Importer | G-MOBILE DEVICES PRIVATE LIMITED Unit No. B 301, Third Floor, Tower B, Plot No.7, Sec-142, Noida, Uttar Pradesh Pin-201301 |
| Item Dimensions LxWxH | 16.4 x 7.5 x 0.7 Centimeters |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Smartphone |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.