| OS | ‎iOS |
|---|---|
| RAM | ‎6 GB |
| Product Dimensions | ‎0.78 x 7.16 x 14.76 cm; 171 g |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎MTP43HN/A |
| Wireless communication technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | ‎Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2×2 MIMO;Bluetooth 5.3 |
| Special features | ‎Camera, USB |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Other camera features | ‎Front |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Blue |
| Battery Power Rating | ‎0.02 Kilovolts |
| Phone Talk Time | ‎16 Hours |
| Whats in the box | ‎iPhone 15 1N, USB-C Charge Cable |
| Manufacturer | ‎Apple |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎171 g |
Additional Information
| ASIN | B0CHX2F5QT |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.5 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank |
|
| Date First Available | 15 September 2023 |
| Manufacturer | “Apple Inc, One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, USA. or Apple India Private Limited 13th Floor, Prestige Minsk Square, Municipal No. 6, Cubbon Road, Bengaluru, Karnataka – 560001, India”, Apple |
| Packer | Not Applicable for Apple (Always) |
| Importer | (If applicable) Apple India Private Limited No.24, 19th floor, Concorde Tower C, UB City, Vittal Mallya Road, Bangalore – 560 001 |
| Item Dimensions LxWxH | 8 x 72 x 148 Millimeters |
| Net Quantity | 2 Count |
| Generic Name | iPhone 15 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.