| OS | ‎Android 14 |
|---|---|
| RAM | ‎6 GB |
| Product Dimensions | ‎16.5 x 7.6 x 0.8 cm; 195 g |
| Batteries | ‎1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | ‎CPH2733 |
| Connectivity technologies | ‎5G |
| GPS | ‎False |
| Special features | ‎Dual SIM, Fast Charging Support, Water Resistant |
| Other display features | ‎Wireless |
| Resolution | ‎720 x 1604 pixels |
| Audio Jack | ‎No headphone jack |
| Form factor | ‎Slate |
| Colour | ‎Midnight Blue |
| Battery Power Rating | ‎6000 |
| Whats in the box | ‎Phone Case, Power Adapter, SIM Tray Ejector, Screen Protector, USB Cable |
| Manufacturer | ‎OPPO |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎195 g |
Additional Information
| ASIN | B0F7X8LDVG |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.0 out of 5 stars |
| Date First Available | 24 May 2025 |
| Manufacturer | OPPO, OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Packer | OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Importer | OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Item Dimensions LxWxH | 16.5 x 7.6 x 0.8 Centimeters |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Smartphone |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.